Przewijanie niemowlaka to podstawa dbania o higienę dziecka, której każdy opiekun musi nauczyć się od razu po narodzinach malucha. Młodzi rodzice często zadają sobie podstawowe pytanie, na które odpowiedź wcale nie jest tak oczywista, czyli: kiedy przewijać niemowlę?
W tym poradniku postaramy się odpowiedzieć na wszelkie wątpliwości dotyczące tego, jak często to za często, oraz przedstawimy Ci kilka porad dotyczących przewijania maluszka. Dowiesz się dzięki temu, kiedy należy przewijać niemowlę oraz czy lepiej robić to przed karmieniem czy jednak po. A jeśli chcesz wiedzieć, co łączy krem na odparzenia i przewijanie noworodka – zapraszamy do lektury.
Warto pamiętać, że przewijanie malucha to nie tylko zmiana pieluszki – to także czas spędzany z dzieckiem i doskonała okazja na zadbanie o jego kondycję skóry. O czym warto pamiętać?
Miejsce do przewijania. Powinno być ono ciche, spokojne, wygodne (zarówno dla dziecka, jak i opiekuna) oraz dobrze oświetlone. Możesz w tym celu wykorzystać specjalny stolik lub matę do przewijania – najważniejsze, aby było to miejsce bezpieczne dla dziecka i pozbawione rozpraszaczy.
Dobór odpowiednich akcesoriów. Przydatne będą mokre chusteczki oraz w odpowiednio dobrane kosmetyki pielęgnacyjne – dobry krem na odparzenia (np. Cudocell Max) czy talk. Jeśli jesteś poza domem, pamiętaj, aby mieć przy sobie zapasowe pieluszki, chusteczki i ubranka na wypadek ewentualnych „niespodzianek”.
Kontakt z dzieckiem i pielęgnacja skóry maluszka. Nie zapominaj o odpowiedniej higienie i przygotowaniu kosmetyków. Mowa tu nie tylko o produktach czyszczących okolice pieluszkowe, lecz także tych, które pomogą zapobiec zapaleniom oraz otarciom, a wreszcie – nawilżą i natłuszczą delikatną skórę dziecka.
Przewijanie niemowlęcia wymaga nie tylko cierpliwości i delikatności, ale również odpowiedniej wiedzy na temat tego, jak często przewijać niemowlę? Oto trzy zasady, które pomogą Ci utrzymać skórę dziecka w dobrej kondycji:
Jednym z pytań, które często pojawiają się w kontekście dbania o higienę dziecka, jest wątpliwości dotyczące tego, kiedy przewijać niemowlę – przed czy po karmieniu?
Jednym z najczęstszych problemów, z jakimi spotykają się opiekunowie maluchów, są odparzenia skóry w okolicach pieluszek. Dlatego tak istotne jest stosowanie odpowiedniego kremu na odparzenia.
Najlepiej nakładać krem na odparzenia po każdej zmianie pieluszki. W ten sposób zapobiegniesz powstawaniu nieprzyjemnych i bolesnych zmian skórnych u dziecka. Pamiętaj jednak, żeby nie przesadzać z ilością kremu – wystarczy cienka warstwa, aby chronić delikatną skórę dziecka.
Wybierając krem do pielęgnacji pupy dziecka, koniecznie zwróć uwagę na jego skład. Najlepsze będą preparaty zawierające cynk i pantenol – substancje te działają kojąco i łagodząco na podrażnioną skórę. Unikaj natomiast kosmetyków o intensywnym zapachu czy tych, które zawierają alkohol.
Każdy rodzic wie, jak ważna jest pielęgnacja skóry u dziecka – zwłaszcza w okresie noszenia pieluch. Należy sobie zadać pytanie,…
ZobaczKażda matka spotkała się tą przykrą chwilą, gdy jej dziecko płacze, a ona nie wie, jak mu pomóc. Dziecko nie…
ZobaczWiele kobiet, gdy ich dziecko przyjdzie na świat, skupia się wyłącznie na nim, odkładając tym samym własne potrzeby na drugi…
Zobacz