Wybierz drogerie:

05 czerwca 2023

Jak ubierać niemowlę na spacer?

Zdrowie

Jak ubierać niemowlę na spacer?

Ubieranie dziecka na spacer jest ważną częścią zapewnienia mu bezpieczeństwa i wygody. Często trudno przy tym znaleźć złoty środek – w końcu chęć dania maluchowi wszystkiego, co najlepsze, często sprawia, że opiekun daje mu… za dużo. W tym artykule przyjrzymy się więc temu, jak ubierać niemowlaka na spacer, aby zarówno rodzic, jak i dziecko mogli czerpać z wyjścia to, co najlepsze.

Najważniejsze zasady dziecięcych spacerów

Ubieraj malucha z głową

Pamiętaj, by nie przegrzewać malucha, niezależnie od pory roku. Latem zapewnij mu przewiewne ubrania i ochronę przed słońcem, zimą natomiast nie ubieraj dziecka w zbyt wiele warstw. Złota zasada? Ubierz malucha tak jak siebie i dodaj do tego jeszcze jedną warstwę.

Wyciągaj wnioski

Jeśli po powrocie ze spaceru pociecha jest zgrzana, to znak, że należy coś zmienić. Nawet jeśli w teorii robisz wszystko zgodnie z najlepszymi praktykami, to jeśli widzisz, że dziecku jest niekomfortowo, dostosuj się do jego indywidualnych potrzeb. Nie działaj na ślepo i pamiętaj, że możesz podejmować własne, samodzielne decyzje.

Znajdź dobre marki i sprawdzone rozwiązania

Ważne jest, aby wybrać odpowiednią odzież i akcesoria, które będą zarówno funkcjonalne, jak i wygodne, a do tego trwałe. Dziecięca odzież powinna być lekka i oddychająca. Kolejny aspekt, na który musisz zwrócić uwagę, to to, czy niemowlęciu rzeczywiście jest w niej wygodnie – czy nie krępuje ruchów, nie jest za ciasna, zbyt sztywna albo wykonana z materiału, który uwiera dziecko?

Cztery pory roku – jak wpływają na warunki spacerowe?

Jak ubierać niemowlę na spacer wiosną?

Ubieranie dziecka na wiosenny spacer nie należy do najłatwiejszych między innymi dlatego, że ta pora roku jest mocno nieprzewidywalna. Przy zmieniającej się pogodzie musisz zadbać o gotowość na dostosowywanie się do warunków i dużą elastyczność. Nie kieruj się tym, że wczoraj były przymrozki – jeśli termometr dziś pokazuje szesnaście stopni, to znaczy, że naprawdę należy zrezygnować z zimowej kurtki.

Wiosna przynosi cieplejsze temperatury, więc przygotuj przewiewne kurteczki i cieńsze kocyki. Warto zostawić sobie możliwość manewrowania poszczególnymi warstwami ubioru – tak, metoda “na cebulkę” wciąż jest jak najbardziej polecana.

Jak ubierać niemowlę na spacer latem?

Chcesz mieć pewność, że Twoje dziecko nie będzie narażone na szkodliwe działanie słońca oraz wysokich temperatur? Lato nie należy do najwdzięczniejszych pór roku – choć nie musisz ubierać dziecka tak skrupulatnie jak zimą, to trudno uniknąć przegrzania i spotkania z promieniami UV. Ubierając dziecko na letni spacer, upewnij się, że ma zapewniony cień, ale też możliwie dużo dostępu do świeżego powietrza. Nawet najmłodsze dzieci zgrzeją się pod kocem o tej porze roku, dlatego lepiej postawić na przykrycie wózka muślinową pieluszką niż bezpośrednie okrycie dziecka.

Pamiętaj – w lecie naprawdę łatwo o odparzenia skóry u dzieci, dlatego reaguj, zanim będzie za późno. Stosuj na skórze skłonnej do odparzeń sprawdzone kremy (np. Cudocell Max), aby oszczędzić dziecku dolegliwości bólowych związanych ze stanem zapalnym.

Jak ubierać niemowlę na spacer jesienią?

Jeśli chodzi o ubieranie dziecka na jesienny spacer, należy pamiętać o kilku kluczowych kwestiach. Ważne jest, aby dziecku było wystarczająco ciepło, a deszcz, plucha i zimny wiatr nie spowodowały przeziębienia. Tutaj najlepiej sprawdza się metoda +1 – jeśli masz na sobie sweter i trencz, załóż maluchowi (w zależności od wieku) body, śpioszki, sweterek i grubszy kocyk albo koszulkę, bluzę, kurtkę i kocyk.

Może Ci się spodobać również:

21 lutego 2021 #Pielęgnacja

Jak pielęgnować skórę przy pieluszkowym odparzeniu u niemowlaka?

Każdy rodzic wie, jak ważna jest pielęgnacja skóry u dziecka – zwłaszcza w okresie noszenia pieluch. Należy sobie zadać pytanie,…

Zobacz
21 lutego 2021 #Zdrowie

Płacz dziecka – powody występowania i jak sobie z nim radzić

Każda matka spotkała się tą przykrą chwilą, gdy jej dziecko płacze, a ona nie wie, jak mu pomóc. Dziecko nie…

Zobacz
21 lutego 2021 #Porady eksperta

Ćwiczenia po porodzie, które pozytywnie wpłyną na zdrowie i regenerację młodej mamy

Wiele kobiet, gdy ich dziecko przyjdzie na świat, skupia się wyłącznie na nim, odkładając tym samym własne potrzeby na drugi…

Zobacz