Wybierz drogerie:

31 lipca 2023

Jak spakować torbę do wózka? Sprawdź co zabrać na spacer

Zdrowie

Chcesz lepiej zrozumieć, jak spakować torbę na spacer z dzieckiem, aby wyjście było komfortowe dla Was obojga? O czym pamiętać? Czy krem ochronny jest niezbędny na każdym wyjściu? Jak zadbać o porządek w torbie? Przygotowaliśmy dla Ciebie prostą checklistę na spacer z maluszkiem oraz 5 wskazówek dotyczących organizacji na spacerze.

Jak spakować torbę do wózka? 5 wskazówek

 1. Podziel torbę na kategorie
 2. Wybierz torbę z odpowiednią ilością przegródek
 3. Zadbaj o łatwy dostęp do najważniejszych akcesoriów
 4. Zapobiegaj zabrudzeniu zawartości
 5. Aktualizuj zawartość torby w zależności od warunków

Podziel torbę na kategorie

Pomoże Ci to zachować porządek i ułatwi dostęp do potrzebnych przedmiotów. Tworząc kategorie, myśl działaniami – w jakim kontekście będziesz potrzebować danych przedmiotów? Przykładowo mogą być to. przewijanie (pieluchy, krem ochronny i chusteczki), zmiana ubrania (zapasowe ubranka lub dodatkowe warstwy), karmienie (jedzenie, napoje, przekąski i chusteczki do wytarcia dłoni) czy zabawa (ulubione zabawki, grzechotki itp.).

Wybierz torbę z odpowiednią ilością przegródek

Kieszonki (najlepiej zapinane – na zamek lub rzepę) ułatwią Ci przechowywanie i szybki dostęp do różnych przedmiotów. Pozwolą też uniknąć chaosu, na przykład przypadkowego rozsypania zawartości czy pomieszania zawartości przegródek.

Zadbaj o łatwy dostęp do najważniejszych akcesoriów

Umieść przedmioty, do których często potrzebujesz dostępu, na wierzchu lub w zewnętrznych kieszeniach torby. Mogą to być takie akcesoria jak. jak chusteczki nawilżane, przekąski dla dziecka, smoczek czy butelka z wodą.

Zapobiegaj zabrudzeniu zawartości

Jeśli w torbie znajdują się płyny (soczki, woda) lub łatwo rozlewające się przedmioty (kosmetyki), upewnij się, że są one umieszczone w szczelnych pojemnikach lub woreczkach, aby uniknąć zabrudzenia innych przedmiotów w torbie – ostatnia rzecz, jakiej potrzebujesz, to niefortunne zalanie torby.

Aktualizuj zawartość torby w zależności od warunków

Zapewne wiesz, że odpowiedź na pytanie, jak spakować torbę na spacer z dzieckiem, będzie inna wiosną, a inna w środku zimy. Podobnie jeśli chodzi o wiek dziecka – z niektórych rzeczy maluszek wyrośnie, a inne zacznie potrzebować wraz z wiekiem, dlatego pamiętaj o tym, żeby regularnie przepakowywać torbę i nie nosić w niej niepotrzebnych rzeczy.

Co spakować do torby na spacer z dzieckiem? Checklista dla Ciebie i Maluszka

Pamiętaj, że to, jak spakować torbę do wózka, jest często kwestią bardzo indywidualną. Ale żeby nakreślić Ci potrzeby maluchów i dobre praktyki, poniżej przygotowaliśmy prostą checklistę pełną przedmiotów, które mogą być przydatne podczas spaceru z dzieckiem.

 • Pieluchy i chusteczki nawilżane. Upewnij się, że masz ze sobą wystarczającą ilość pieluch oraz chusteczek nawilżanych do utrzymania higieny maluszka.
 • Kosmetyki niezbędne przy przewijaniu. Krem ochronny dla niemowląt, taki jak Cudocell, musi znaleźć się w każdej torbie spacerowej na wypadek konieczności przewijania maluszka.
 • Mata do przewijania. Jeśli wybierasz się na dłuższy spacer, przyda Ci się mata do przewijania, która zapewni wygodne i higieniczne miejsce do zmiany pieluszki.
 • Butelka z wodą i przekąski. Jeśli Twój maluch pije już wodę, upewnij się, że masz ze sobą jej wystarczającą ilość. Dodatkowo weź ze sobą zdrowe przekąski, które przydadzą się, jeśli dziecko zgłodnieje w trakcie spaceru.
 • Podstawowe leki. Jeśli twoje dziecko przyjmuje jakiekolwiek leki na stałe, upewnij się, że masz je przy sobie w razie potrzeby. Mogą to być np. leki na alergie, astmę lub inne przewlekłe schorzenia.
 • Ubrania na zmianę. Niezależnie od wieku dziecka, warto mieć ze sobą zapasowe ubrania na zmianę. Dzieci mogą się pobrudzić czy rozlać napój, dlatego warto być przygotowanym na takie sytuacje.
 • Kocyk lub śpiworek. Pogoda może się zmienić podczas spaceru, dlatego warto mieć ze sobą lekki kocyk lub śpiworek, który można użyć do osłonięcia dziecka przed wiatrem i chłodem.
 • Krem SPF z filterm UV i nakrycie głowy. Jeśli spacer odbywa się w słoneczny dzień, nie zapomnij o kremie SPF odpowiednim dla skóry dziecka oraz ochronnym kapeluszu.
 • Ulubiona zabawka lub książeczka. Dzieci często potrzebują dodatkowej rozrywki podczas spaceru, dlatego warto zabrać ze sobą ich ulubioną zabawkę lub książeczkę, aby zapewnić więcej wrażeń.
 • Torba na brudne rzeczy. Przyda się również mała torba lub woreczek na brudne rzeczy, takie jak zużyte pieluchy czy brudne ubrania, aby utrzymać porządek w torbie.

Może Ci się spodobać również:

21 lutego 2021 #Pielęgnacja

Jak pielęgnować skórę przy pieluszkowym odparzeniu u niemowlaka?

Każdy rodzic wie, jak ważna jest pielęgnacja skóry u dziecka – zwłaszcza w okresie noszenia pieluch. Należy sobie zadać pytanie,…

Zobacz
21 lutego 2021 #Zdrowie

Płacz dziecka – powody występowania i jak sobie z nim radzić

Każda matka spotkała się tą przykrą chwilą, gdy jej dziecko płacze, a ona nie wie, jak mu pomóc. Dziecko nie…

Zobacz
21 lutego 2021 #Porady eksperta

Ćwiczenia po porodzie, które pozytywnie wpłyną na zdrowie i regenerację młodej mamy

Wiele kobiet, gdy ich dziecko przyjdzie na świat, skupia się wyłącznie na nim, odkładając tym samym własne potrzeby na drugi…

Zobacz