Wybierz drogerie:

27 stycznia 2022

Bezpieczny Dzień Dziecka – jak spędzić ten dzień z maluchem?

Pielęgnacja

Kreatywne, rozwijające, a jednocześnie bezpieczne spędzanie czasu z małymi dziećmi bywa nie lada wyzwaniem. Chcąc zapewnić dziecku jak najwięcej stymulatorów do dalszego rozwoju, możemy zorganizować dla maluchów Dzień Dziecka pełen wrażeń, z jednoczesną dbałością o jego bezpieczeństwo.

Wyprawa po skarb lub piknik

Spędzanie czasu na świeżym powietrzu to najlepsza rozrywka dla dzieci, a przy okazji również zdrowa. Pogoda sprzyja organizacji zabaw na zewnątrz, dlatego świetnym pomysłem na wspólne spędzenie czasu w rodzinnym gronie będzie piknik w parku lub ogrodzie.

Wyprawa po skarb może urozmaicić zwykły spacer, podczas którego dziecko będzie szukać wskazówek lub odgadywać zagadki prowadzące go do skarbu. Dzięki temu pobudzimy zdrową rywalizację i kreatywność dzieci, która na końcu zostanie nagrodzona prezentem.

Spędzając czas na świeżym powietrzu warto pamiętać o zapewnieniu swemu dziecku ochrony przed słońcem. W wyprawie i podczas pikniku przydadzą się kapelusz, czapka, parasol i okulary przeciwsłoneczne oraz krem z wysokim filtrem UV/UVA (najlepiej SPF 50).

 

Jump dla nieco starszych

Ciekawą alternatywą dla nieco starszych dzieci będzie park trampolin lub przeszkód typu “jump”. Taki park rozrywek to miejsce, gdzie możemy nauczyć pociechy odwagi: podstaw skakania na trampolinie, chodzenia po przeszkodach i gier drużynowych.

Biorąc udział w takich rozrywkach warto pamiętać o zapewnieniu dziecku wygodnego stroju oraz skarpetek antypoślizgowych. Tego typu skarpetki można zakupić na miejscu (w parku rozrywki ) lub wcześniej w sklepie sportowym.

CUDOCELL MAX na pielęgnację otarć i zadrapań

Dobra zabawa – zwłaszcza u małych dzieci, które często się przewracają – kończy się niejednokrotnie otarciami i zadrapaniami.

W takiej sytuacji warto sięgnąć po CUDOCELL MAX, który Pielęgnuje, chroni i nawilża podrażnioną skórę malucha.

7 składników aktywnych zawartych w kremie CUDOCELL MAX oraz innowacyjny biopolimer Dibushield tworzy na skórze trójwymiarową siatkę 3D, która chroni przed niekorzystnym działaniem środowiska zewnętrznego. Dodatkowo dzięki zawartości tlenku cynku krem delikatnie pielęgnuje skórę maluszka w przypadku stanów zapalnych., dba o kondycję naturalnej bariery ochronnej skóry oraz wykazuje działanie wspomagające jej regenerację.

Może Ci się spodobać również:

21 lutego 2021 #Pielęgnacja

Jak pielęgnować skórę przy pieluszkowym odparzeniu u niemowlaka?

Każdy rodzic wie, jak ważna jest pielęgnacja skóry u dziecka – zwłaszcza w okresie noszenia pieluch. Należy sobie zadać pytanie,…

Zobacz
21 lutego 2021 #Zdrowie

Płacz dziecka – powody występowania i jak sobie z nim radzić

Każda matka spotkała się tą przykrą chwilą, gdy jej dziecko płacze, a ona nie wie, jak mu pomóc. Dziecko nie…

Zobacz
21 lutego 2021 #Porady eksperta

Ćwiczenia po porodzie, które pozytywnie wpłyną na zdrowie i regenerację młodej mamy

Wiele kobiet, gdy ich dziecko przyjdzie na świat, skupia się wyłącznie na nim, odkładając tym samym własne potrzeby na drugi…

Zobacz